Optymalne potrzeby…czyli czego potrzebuje dusza?

Optymalny – według mnie, to najlepiej dopasowany do potrzeb. Jeżeli zastosujemy to do tematu życia, to wyjdzie nam, że optymalne życie to, po prostu, najlepiej dopasowane do naszych potrzeb. Niby to jest jasne, ale problem polega na tym, że wielu ludzi nie wie, jakie są ich życiowe potrzeby. Jeżeli nie wiedzą, to i nie mogą też dopasować swoich starań/wysiłków do zaspokojenia tychże potrzeb.

Może być tak, że starania są skuteczne i wysiłki heroiczne , ale ukierunkowane nie tam, gdzie powinny. Można to zaobserwować we własnym życiu zadając sobie pytanie – czy jesteśmy poprostu szczęśliwi na danym etapie swojego życia. Odpowiedż negatywna daje nam sygnał, że idziemy może i szybko, ale w niewłaściwym kierunku. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być zaspokajanie cudzych, a nie WŁASNYCH potrzeb i dlatego właśnie musimy/chcemy odnaleźć te NASZE życiowe potrzeby.

Nasze potrzeby są równoznaczne z potrzebami naszej duszy, więc realizacja planu duszy będzie skutkowała optymalizacją większości, jeśli nie wszystkich, sfer naszego życia.

Wszystko fajnie, ale jak odnależć/odszukać te potrzeby, czyli tak w zasadzie elementy owego planu duszy.

Moim ulubionym sposobem jest szukanie ekscytacji i zachwytu. Zastanówcie się, czym się ekscytujecie/co Was zachwyca, bo to jest właśnie to, co dusza ma zaplanowane.

Kolejnym tematem jest naturalna ciekawość, czym się interesowaliście jako dzieci i co Wam zostało do dzisiaj.

Fajnym sposobem jest kartka papieru i wypisywanie czynności, jakimi moglibyście się zajmować w życiu. Wypisujecie je do momentu, aż któraś czynność wzruszy Was do łez.

Sposobem, dzięki któremu możemy dojść do sedna/istoty sprawy jest pewna wizualizacja. Mianowicie –  wyobrażcie sobie siebie leżących na leżance na tarasie swojego pięknego, wymarzonego domu obok którego na podjeździe stoją wasze wymarzone auta/motocykle, jakie zawsze chcieliście mieć. Przy basenie opala się wasza „druga połówka” ,a wy podziwiacie panoramiczny widok na okoliczne wzgórza. Odwiedziliście już wszystkie fajne/ciekawe miejsca na świecie. Patrzycie na wyciąg z konta i jest tam kwota 100 mln., więc nie musicie już pracować. Pytanie – Co będziecie dziś robić?

Więcej ciekawych informacji na moim koncie na Twitter:

Dodaj komentarz