Optymalna podświadomość…czyli początek zmian.

Miejsce, w którym jesteśmy w życiu jest sumą naszych wyborów. Wybory są dokonywane na podstawie naszych przekonań czyli ustawień w podświadomości. Podświadomość zbiera wszystkie nasze doświadczenia i przypisuje im emocje, jakie w nas wzbudziły. Podział jest prosty: miłe/fajne czyli porządane i niemiłe/niefajne czyli nieporządane, dlatego w zależności od tego, których było więcej w naszym dzieciństwie i młodości, tak mamy zbudowany bardziej optymistyczny lub pesymistyczny obraz świata.

Podświadomość działa stale, ale w tle i tego nie zauważamy. Zauważamy natomiast skutki działania tego, co sie nagromadziło na naszym „twardym dysku” przez wiele lat. Problem polega na tym, że nasze przekonania zbudowały się we wczesnym dzieciństwie, często na podstawie naszych obserwacji rodziców, rodziny czy otoczenia. Bez cenzury zatem, wchłoneliśmy model zachowań i poglądów zupełnie innego pokolenia. Rodzice, rodzina czy znajomi chcąc naszego dobra wpoili nam pewien model, który im wydawał się najlepszy czyli studia, dobra praca, rodzina i hipokredyt do starości. Musimy zrozumieć dwie sprawy: to, że nie wiedzieli, że można inaczej i to, że my możemy to zmienić, a raczej nadpisać na już istniejące.

Schematy naszego myślenia są jak stare ustawy, które dopóki nie będą zmienione/zaktualizowane, to nadal obowiązują i nasz umysł ich przestrzega, choć są przestarzałe i nieaktualne. Budujemy nasze nowe życie na starych zasadach.

Jak często aktualizujesz swój komputer czy smartfon, a jak często własne przekonania?

Zmiana sposobu myślenia nie jest łatwa, ale warto. Potrzeba zmian jest silną motywacją, bo ludzie zmieniają się z inspiracji lub desperacji. Wiele naszych poglądów zmienia się także w konfrontacji z rzeczywistością, poprostu zauważamy, że nie jest tak, jak nam sie wydawało, że jest.

Jeżeli jesteśmy już zainspirowani lub zdesperowani, możemy zacząć zmieniać nasze, a raczej nabyte w młodości, przekonania. Jak napisałem na początku, miejsce, w którym jesteśmy jest wypadkową naszych wyborów. Jeżeli chcemy zmienić naszą sytuację, potrzebujemy zmienić nasze wybory, a te z kolei zależą od ustawień w podświadomości.

Najważniejszym, bo wpływającym na całe nasze życie schematem jest myślenie o pieniądzach.

Pierwsze pytanie: Czy chcesz być bogaty/zamożny? – Oczywiście!

Drugie pytanie: Co myślisz o bogaczach?- To wyzyskiwacze, oszuści i buce!

Z Twoich odpowiedzi na oba pytania wynika, że chcesz być wyzyskiwaczem, oszustem i bucem.

Ale twoja podświadomość na to nie pozwoli, więc dopóki masz taka opinię o bogatych czy zamożnych, dopóty nie będziesz bogaty czy zamożny. Następne jest hasło: pieniądze albo szczęście; ilu znasz biednych i szczęśliwych, a ilu bogatych i nieszczęśliwych? Bogaci liczą każdy grosz – właśnie dlatego są bogaci i nie są skąpi, tylko nie wydają na głupoty, bo jest różnica między korzystaniem z pieniędzy, a ich marnowaniem. Firma to praca24h/7 dni; biznesman myśli o firmie nawet kiedy śpi. Też tak myślałem, ale poznałem zamożną rodzinę i okazało się, że mają zarówno czas jak i finanse, aby z niego fajnie korzystać. Jest wiele takich przekonań i opinii i chcąc zmienić nasze wybory, a co za tym idzie naszą sytuację, potrzebujemy zamienić – wyzyskiwacze, oszuści i buce na – fajni/ciekawi/interesujący.

Na marginesie: ludzie bogaci/zamożni nie są bucami, tylko lubią przebywać w podobnym towarzystwie ludzi produktywnych, nastawionych na rozwój i osiąganie celów. Ile osób przeciętnie zarabiających może to o sobie powiedzieć? Raczej niewielu, więc o czym ci bogaci mają rozmiawiać? Tak, wiem, człowiek inteligenty zawsze znajdzie temet do rozmowy, tylko jak długo można gadać o wpływie księżyca na kolarstwo w Chinach?

Zmiana naszych przekonań jest trudna i wymaga wysiłku, ale wprowadzone zmiany będą dla nas pracować w tle, w sposób dla nas niezauważalny i to jest w tym całym zamieszaniu najfajniejsze.

Nasze nowe, fajne życie będzie niejako skutkiem ubocznym naszych nowych ustawień w podświadomości.

Jako, że wolę inspirację od desperacji, daję filmik, który może kogoś skłoni do zastanowienia się nad pewnymi tematami:

Temat podświadomości i jej wykorzystania jest dużo bardziej rozbudowany, dlatego pozwoliłem sobie podać link do ciekawej książki w korzystnej ( także dla mnie ) cenie:

https://go.buybox.click/linkclick_4778_379?&url=https%3A%2F%2Fwww.matras.pl%2Fksiazka%2Fpotega-twojej-podswiadomosci-jak-na-co-dzien-korzystac-z-podswiadomosci-twojego-dzina-ktory-spelni-kazde-zyczenia-carpenter-harry-w-106718

Więcej ciekawych informacji na moim koncie na Twitter: