Optymalna intencja…czyli o osiąganiu (własnych) celów.

„Ego mówi: kiedy wszystko się ułoży, znajdę spokój.

Dusza mówi: kiedy znajdę spokój, wszystko się ułoży”

(Marianne Williamson)

  Osiąganie celu dla wielu nie jest łatwe i  być może również Ty należysz do osób, które nieustannie się motywują do pracy/ćwiczeń/nauki. Jeżeli musisz się motywować do osiągania czegoś, to oznacza, że to coś, czyli cel jest niezgodny z Twoim sercem/duszą, bo takie cele wyznacza ego/umysł, a to wymaga, niestety, motywacji. Zamiast sztucznie sie motywować i męczyć lepiej jest znaleźć coś, do czego nie musimy się motywować.

Jak znależć bezmotywacyjny cel?

Odpowiedzią jest INTENCJA.

Intencja wychodzi, a raczej płynie, właśnie z serca/duszy i to nie wymaga wysiłku/pracy, poprostu samo się dzieje. Jeżeli ustalimy jaka jest nasza intencja, to cele same się wyznaczą i będziemy je osiągać dużo łatwiej. Cele z intencji mogą być zupełnie inne, niż cele z (programowanego) umysłu. Wynika to z tego, że w głowie mamy różne, często nieaktualne i szkodliwe, przekonania i to na ich podstawie wyznaczamy sami sobie nierealne lub, co gorsza, NIENASZE cele. Staramy się je za wszelką cenę zrealizować, aby zadowolić otoczenie, bo ludzie dookoła Ciebie wiedzą przecież lepiej, co powinno się robić i co powinno się osiągnąć/mieć w taki i takim wieku, a jeżeli jeszcze tego wszystkiego nie robisz/nie masz, to jesteś, co najmniej, nieudacznikiem. To wszystko wymaga wysiłku i sztucznej motywacji.

Intencja wszystko upraszcza i ułatwia, bo nie wynika z oczekiwań innych, ale z naszych własnych. Realizujemy tylko to, co nas interesuje lub pobudza. Najlepsze jest to, że nie musimy tego szukać ani wymyślać, to poprostu w nas było od początku, tylko potrzebujemy to nazwać.

Jest taka stara przypowieść o trzech murarzach budujących ścianę. Podchodzi do nich człowiek i pyta każdego: „Co robisz?”. Pierwszy odpowiada : „Stawiam ścianę, nie widać?”. Drugi: „Zarabiam pieniądze”. Trzeci: „Wznoszę katedrę”.

Więcej na temat intencji mówi Specbabka czyli Klaudia Pingot w swoim filmiku:

Książka wspomniana w filmiku do nabycia pod linkiem:

https://go.buybox.click/linkclick_4778_43?&url=http%3A%2F%2Fsensus.pl%2Fview%2F6148k%2Fbleumy.htm

Zapraszam po więcej na moje konto na Twitter: